چراغ قوه

3 نکته برای انتخاب چراغ قوه مناسب کمپینگ و سفر

همانطوری که می دانید چراغ قوه های LED در تمام نقاط جهان و در میان تمامی اقشار جامعه از پرسنل نظامی و مجریان قانون گرفته تا افراد علاقه مند به کمپ، کوهنوردان، و کودکان علاقه مند به نور بسیار محبوب اند.

3 مرحله برای انتخاب بهترین چراغ قوه متناسب با نیاز شما

1. از این چراغ قوه برای چه هدفی استفاده می شود؟

نخست باید مشخص کنید هدف شما از خرید چراغ قوه چیست؟

اگر  می خواهید از آن برای عملیات جستجو و نجات، شکار یا دسترسی به دیدی در محدوده وسیع استفاده کنید به چراغ قوه ای با روشنایی ( برای مثال بیشتر از 1.000لومنز)  و دوامی بالا نیاز دارید.

اگر هدف شما کمپ زدن، کوهنوردی، ماهیگیری، قایقرانی، گردش یا قدم زدن به دور خانه یا اتومبیلتان است به پرتویی قوی تر (احتمالا 300 تا1000 لومنز)  و نیز چراغ قوه ای مقاوم در برابر ضربات سخت  نیاز خواهید داشت.

برای موارد کاربردی عمومی در خانه،  در محیط بیرون و یا اتاق زیرشیروانی و یا محیط هایی که به فاصله دید کوتاهتری نیاز است، چراغ قوه ای با ویژگی های معمولی برای مثال روشنایی  100-300 لومنس مناسب است.

 2.اندازه

چراغ قوه های LED در سالهای اخیر به طرز غیرقابل باوری فشرده شده اند.

مهندسان فعال در زمینه چراغ قوه ها با استفاد از تکنولوژی آمریکایی بازده لامپ های cree توانستند نور بسیار زیادی را از باطری های معمولیAA تولید کنند.  باطری های لیتیومی  قدرت بیشتری را برای چراغ قوه های LED  با عملکرد پیشرفته  تولید می کنند.

چراغ قوه های امروزی به نسبت گذشته کوچک تر و فشرده تر شده اند زیرا امروزه تعداد کمتری از باطری ها برای تولید حجم زیادی از نور مورد استفاده قرار می گیرند.

چراغ قوه

3.نوع باطریها

مزایای باطری های آلکالینی عبارتند از:

تهیه آسان از سوپرمارکتها، مفید و راحت بودن.

اما این باطری ها  عمر مفید و ماندگاری باطری های لیتیومی را ندارند.

باطری های لیتیومی  یکبار مصرف همچون باطری های CR123A عمر مفید و ماندگاری بیشتری نسبت به باطری های آلکالینی دارند ولی قیمت آنها اندکی بیشتر است. اما این سری باطری ها سری قابل شارژ یعنی RCR123 نیز داند که قدرتمند تر ماندگار تر و مقرون به صرفه تر از باتری های الکالینی هستند.

باطری های لیتیوم یونی قابل شارژ بهترین منبع انرژی برای چراغ قوه های LED پیشرفته هستند.

علاوه بر ماندگاری و عمر مفید بیشتر و نیز قابلیت شارژ مجدد، مزیت اصلی این باطری ها اینست که هرگز بدون باطری نمی مانید. شما می توانید از حالت توربو ( حداکثر روشنایی) استفاده کرده و نگران تمام شدن باطری و خرید پی در پی باطری های جدید نباشید.

قطعات تفنگ, قطعات تفنگ بادی,ساچمه

آخرین های مجله کلبه شکار

آخرین محصولات

لوازم شکار,لوازم کوهنوردی,کلبه شکار